7 Şubat 2008 Perşembe

Bitti mi şimdi tatil?

Mimarlık eğitiminin en gıcık yanlarından biri de bu tatil olayıdır. Ara tatil benim için hiçbir zaman 1 haftadan uzun geçemedi. Şöyle bir mini takvimle anlatmaya çalışırsam eğer:

25 ocak : notların son giriş tarihi olduğundan 24 Ocak proje dersinin son teslim tarihi oldu.
28 ocak: Web den ders kaydının başlaması ki bu da 1 günlük pcye yapışık hayat ardından 3 günlük psikolojik eziyet demek genel olarak. Devamında ayrıntılı açıklarım.
4 şubat: Bahar yarıyılının başlaması.

Bizim web den kayıt olayı teoride böyle süper ancak pratikte tam bir karın ağrısı. Sırf geçen seneki gibi Otomasyon köşelerinde (Maslak) dilekçe vermek için 3 gün uğraşmayayım diye; aldım laptopu taşkışlaya gittim. Kayıt 13:00 de başlıyordu sanırım ancak ben 13:30 da daha sisteme bile girememiştim... Neyseki Duygu kurtarıcı ünvanını üstlendi ve beni bu eziyetten kurtardı. (İzmir'de şirketlerinin tüm internetini kendisine almış yarım saatliğine, zeki kız). "E, internettenmiş kayıt Mersin'den yapsana" denir insana ancak o kayıt %78 yapılamıyor ve önce Taşkışlaya olmak üzere otomasyon ve öğrenci işleri serüveniniz başlamış oluyor. Biz bu eğlenceyi sevgili okulumuz sağolsun her dönem başında yaşıyoruz. Benim gibi şanssız olan insanların yanı sıra oldukça şanslı olup 8 dönemdir "tık" diye kaydını yapabilecek kadar (gıcık) şanslı insanlarda yok değil tabi. Bense; daha önce istediğim dersi alamama veya hiç ders alamama gibi eğlenceler de yaşadım...

Bu durumda kayıt tarihi ve onun çevresindeki 3 gün İstanbul'dan ayrılmaya cesaretim yok. Eh hiç bir zaman proje teslimini 1 hafta öncesinden yapıp sonra ana yuvasına gitme gibi bir lüksüm de olmadı. Sonuç olarak okulu 2 gün asarak yaklaşık 1 haftalık bir tatil edindim. Mersin de sıcacıktı ne güzel.

Okulu da 1 dönem uzattım bu dönem hiç proje dersim yok.

Hiç yorum yok: